domik

Jsme omítkáři, podlaháři a fasádníci

Zabýváme se dekorativní úpravou vnějších i vnitřních povrchů včetně zateplování fasád a realizací litých podlah z přírodních i syntetických materiálů. Velmi dobře si uvědomujeme, že při naší práci tvoří detaily celek a hlavně dotváří celkový dojem z Vašeho domu, či bytu.

Po několika letech praxe na stavbách v ČR jsem se rozhodl vyrazit do světa a podívat se, jak se to „„dělá na západě“ a jedna z prací, která se nabízela, byla právě omítkařina. A už je to deset let, co mě to nepustilo. Během této doby jsem si doplnil vzdělání, absolvoval množství kurzů u výrobců veškerých možných materiálů a vedle toho pochopitelně pracoval po celou dobu v oboru. Za tento čas jsem pochopil celé řemeslo, prodral se ve firemní hierarchii až na jednu z předních vedoucích pozic, setkal se snad se všemi případy (i když člověk se učí celý život), realizoval zakázky v domech, jejichž průměrná hodnota byla jako rozpočet větší obce v té naší krásné vlasti a hlavně nasával zkušenosti od lidí z celého světa. Následoval návrat do ČR a rozhodnutí, že by bylo k užitku všech zůstat u tohoto řemesla. Čekal mne doslova raketový start a potvrdilo se, že poptávka po kvalitně odvedené práci zde existuje. Od té doby jsme realizovali přes několik stovek projektů, od malých až po developerské. Rosteme, školíme se, stále hledáme nejlepší materiály, a pořád nás to baví.

Omítkáři

  • zateplovaní budov dle ETICS
  • dekorativní fasády
  • designové stěrky do interiéru i exteriéru
  • stěrky imitující pohledový beton

Podlaháři

  • podlahové stěrky do interiéru i exteriéru
  • přírodní i syntetické materiály
  • průmyslové podlahy

Ostatní omítkářské práce

  • jádrové, sádrové a štukové omítky
  • opravy a ochrana pohledového betonu
0
m² jádrových omítek

0
m² zateplených fasád

0
m² finálních omítek

Historie firmy

2017

2017

Petr se vrátil ze Švýcarska, dovezl si sebou kufr hladítek, které měl nejradši, míchadlo a spoustu chuti do práce. Té bylo od samotného začátku tolik, že k sobě hned potřeboval člověka, který s ním bude trávit i 18 hodin denně v práci. Testujeme množství materiálů na trhu a vybíráme to nejlepší. Kapacita sklepa coby skladu nestačí, proto jsme se museli přestěhovat do větší garáže. Nikomu o práci neříkáme, přichází sama. Založena společnost QualiBau, s.r.o.

2018

2018

Začínáme spolupracovat se spoustou architektonických kanceláří nejen v Brně, ale po celé ČR. Objem práce roste a vážně uvažujeme o naklonování. Koupili jsme si prvního pracovního pick-upa, ve kterém jsme strávili úžasných 1127 hodin. Realizujeme zakázky pro největší hráče na trhu a opět nám už nestačí prostory. Stěhujeme se do větší dílny. Nejvýznamnější realizací jsou stěrky na všech soc. zařízeních v budově Ústavního soudu ČR.

2019

2019

Konečně jsme našli další borce, kteří mají chuť i um a chtějí se přidat k nám. Ke skladu/ateliéru/dílně, tedy SADu, přibyla i kancelář s showroomem a manželkou, která přebírá kompletní office. Koupili jsme si první dodávku a zjišťujeme, že jsme se spontánní cestou vyprofilovali jako spolehliví dodavatelé designových fasád a stěrek bez ohledu na výměru. Zrealizovali jsme největší stěny v pohledovém betonu v ČR, dvě designově náročné fasády na významných budovách a mnoho mnoho dalšího.

2020

2020

Kapacita skladu nestačí, stěhujeme se do několikanásobně větších prostor. Realizujeme podlahy v developerských projektech. Dokončili jsme první metalickou fasádu na bytovém domě Dada distrikt v Brně, dům byl nominován na Českou cenu za architekturu. Nabíráme další zaměstnance a řešíme zakázky i na dva roky dopředu.

2021

2021

Dokončili jsme několik významných a krásných rezidenčních projektů pro náročnou klientelu v Čechách i zahraničí, ve městech i na horách, zrealizovali fasádu na kulturním centru i v rezideční čtvrti bezprostředně vedle vily Tugendhat, povrchové úpravy v hotelu, začali pracovat na několika konverzích historických objektů a vůbec jsme si celý rok náramně užili.

2022

2022

Pokračujeme v rozpracovaných projektech a výhled na letošní rok i další léta vypadá tak, že se budeme muset naklonovat.